Stymulatory rozwoju

MACORESCO

MACORESCO to płynny preparat biostymulujący aktywujący wzrost i rozwój systemu korzeniowego. Poprawia ukorzenianie się roślin poprzez wzrost masy korzeniowej, co w efekcie korzystnie wpływa na ich wzrost i plonowanie. 

Biostymulator zaleca się także stosować w celu przyspieszenia regeneracji korzeni po wystąpieniu warunków stresowych. 

Preparat polecany jest do stosowania w większości upraw rolniczych, wybranych gatunkach warzyw, truskawce, młodych nasadzeniach drzew owocowych.

MACORESCO przede wszystkim przeznaczony jest do stosowania dolistnego.

azot amonowy (NH4) – 7,5 [%m/m]
cynk całkowity (Zn) – 8,0 [%m/m]
cynk rozpuszczalny w wodzie (Zn) – [%m/m]

5l,1000l

Forma : płynna

KELPAK SL

KELPAK SL to stymulator wzrostu. Preparat w formie koncentratu do rozpuszczania w wodzie. Pobudza wzrost i rozwój roślin, wpływa korzystnie na przyrost korzeni, podnosi plonowanie i jakość plonów. Do stosowania w uprawach: ziemniaka, rzepaku, kukurydzy, pszenicy, pszenżyta, jęczmienia, buraka cukrowego, cebuli, marchwi, kapusty białej, pomidora, papryki oraz ogórka. 

Preparat jest produktem stosowanym w 54 krajach Świata. Począwszy od upraw polowych, warzywniczych i sadowniczych uprawianych w naszej szerokości geograficznej po zupełnie egzotyczne uprawy jak ryż, soja, bawełna, kiwi, banany i wiele innych jest traktowanych rok rocznie preparatem Kelpak. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. KELPAK SL daje dodatkowe możliwości osiągnięcia przyrostu plonu i poprawy jakości zbioru będąc unikalnym uzupełnieniem nowoczesnej agrotechniki.

 Preparat KELPAK SL nie zastępuje nawożenia czy pestycydów i z drugiej strony optymalne nawożenie i stosowanie najlepszych technologii ochrony roślin nie zastąpi bioregulatora Kelpak.

Kelpak to wyciąg z alg. Składa się z wielu naturalnych substancji czynnych, są to przede wszystkim: auksyny, cytokininy, alginiany, brassinosteroidy, gibereliny, florotaniny (Eckol), poliaminy.

Powyższe związki działają zarówno indywidualnie oraz zbiorczo, przez co pozwalają uzyskać wiele pożądanych reakcji fizjologicznych.

1l,5l,20l

Forma : płynna

FOSMAGNUM

FOSMAGNUM to specjalistyczny nawóz dolistny z wysoką koncentracją jonu fosforynowego, wzbogacony w azot i potas. Odżywia stymuluje oraz wzmacnia naturalne mechanizmy obronne roślin, dzięki czemu podnosi tolerancję roślin na patogeny grzybowe i bakteryjne. 

FOSMAGNUM wzmacnia naturalne mechanizmy obronne roślin przeciw zarazie ziemniaka, mączniakowi prawdziwemu, mączniakowi rzekomemu i zgorzeli siewek. Ze względu na wysoką zawartość fosforynu potasu produkt podnosi efektywność zabiegów fungicydowych. Charakteryzuje się szerokim zakresem mieszalności i idealną rozpuszczalnością. 

Wykazuje silne działanie stymulujące rozwój systemu korzeniowego, tworzenie się kwiatów, nasion, poprawia wielkość i jakość plonu.

azot amidowy (N) – 3,0 % wag.
pięciotlenek fosforu w formie fosforynowej (P2O5) – 27 % wag.
tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie (K2O) – 18 % wag.

5l,10l

Forma : płynna

KRZEMO

KRZEMO to unikalne połączenie nawozu mikroelementowego z łatwo przyswajalnym dla roślin krzemem. Zawiera dobrze przysfajalny dla roślin krzem w formie kwasu ortokrzemowego oraz mikroelementy: bor, miedź, molibden oraz cynk.

Zawarty w nawozie krzem oddziałuję korzystnie na rozwój i plonowanie roślin, stymuluję tworzenie się chlorofilu, a także intensyfikuje fotosyntezę oraz transport asymilatów. Ponadto zmniejsza podatność na porażenia niektórymi chorobami grzybowymi, bakteryjnymi oraz niektórymi szkodnikami. Wzmacnia sztywność ścian komórkowych, krzem także łagodzi skutki stresów abiotycznych, np. suszy. Mikroelementy uzupełniają niedobory pokarmowe i wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne roślin. 

Innowacyjna forma kwasu ortokrzemowego, pozwala w sposób najszybszy i najskuteczniejszy asymilować się w roślinie. Kwas ortokrzemowy jest pobierany przez rośliny i przekształcany w tlenek krzemu i transportowany w roślinie. Przyswojony krzem lokalizuję się pod powierzchnią skórki liści, łodyg, korzeni oraz owoców. 

kwas ortokrzemowy (Si(OH)4 – 2,5 [%m/m]
bor (B) – 0,3 [%m/m]
miedź (Cu) – 1,0 [%m/m]
molibden (Mo) – 0,2 [%m/m]
cynk (Zn) – 0,6 [%m/m]

5l

Forma : płynna

NATURAMIN PLUS

NATURAMIN PLUS powstał z myślą o bezpieczeństwie Twoich plantacji. Zawiera aż 32 % wolnych aminokwasów oraz mikroelementy. Aminokwasy są potrzebne roślinom m.in. do budowania białek, tkanek roślinnych, syntezy hormonów czy chlorofilu. 

NATURAMIN PLUS jest stosowany dolistnie. Dzięki zastosowaniu NATURAMIN PLUS roślina będzie mniej podatna na stres i szybciej zregeneruję się po wystąpieniu niekorzystnych czynników. Produkt ten warto stosować także przed kwitnieniem, dzięki prolinie zawartej w produkcie, pyłek roślin będzie bardziej żywotny i zwiększy się zapylanie. 

Seryna zawarta w NUTRAMIN PLUS jest prekursorem auksyn, które pobudzają do wzrostu korzeń i części nadziemne rośliny.  Prolina wpływa także na gospodarkę wodną, co ma ogromne znaczenie w okresie suszy. 

Aplikacja NUTRAMIN PLUS przed kwitnieniem wpływa na wydłużeniu żywotności pyłku i lepsze zapylanie, co za tym idzie – lepsze nalewanie ziarniaków i nasion.

aminokwasy wolne – 32,0 [%m/m]
żelazo (Fe) rozpuszczalne w wodzie – 1,0 [%m/m]
azot całkowity (N) – 6,0 [%m/m]
mangan (Mn) rozpuszczalny w wodzie – 0,6 [%m/m]
bor (B) rozpuszczalny w wodzie – 0,1 [%m/m]
molibden (Mo) rozpuszczalny w wodzie – 0,047 [%m/m]
miedź (Cu) rozpuszczalna w wodzie – 0,1 [%m/m]
cynk (Zn) rozpuszczalny w wodzie – 0,2 [%m/m]

5l,20l

Forma : płynna

N7 FLORAmino

N7 FLORAmino to płynny organiczny nawóz azotowy z kompleksem aminokwasów wytwarzany w opatentowanym procesie hydrolizy enzymatycznej kolagenu.

Całkowicie rozpuszczalny w wodzie, idealnie się miesza, posiada właściwości zmniejszania napięcia powierzchniowego cieczy użytkowej.

Przeznaczony do dokarmiania dolistnego roślin, upraw rolniczych i ogrodniczych.

azot całkowity (N) rozpuszczalny w wodzie – 7 % wag.
zawartość aminokwasów – 42 % wag.
węgiel organiczny – 20% wag.

5l,20l, 1000l

Forma : płynna

H12 HumiFLO

H12 HumiFLO to płynna skoncentrowana zawiesina soli potasowej kwasów humusowych zawierająca biologicznie aktywne kwasy humusowe i fulwowe. Produkt jest wysokiej jakości rozpuszczalnym w wodzie stymulatorem roślin oraz kondycjonerem gleby.

Przeznaczony jest do stosowania w uprawach polowych i ogrodniczych poprzez oprysk doglebowy. Może być stosowany samodzielnie lub w mieszaninach z większością nawozów. Zalecany jest przede wszystkim na gleby lekkie i zwięzłe gliniaste.

H12 HumiFLO poprawia jakość plonu, poprawia także strukturę gleby oraz retencję wody. Stymuluję namnażanie pożytecznych organizmów glebowych. Poprawia znacznie wykorzystanie składników pokarmowych z nawozów sztucznych, a także ogranicza wymywanie składników pokarmowych. Ogranicza negatywne skutki suszy, zasolenia gleby i/lub substancji toksycznych zwartych w glebie.

sól potasowa  kwasów humusowych w stężeniu > 12% wag.
potas (K2O) – 2,5 % wag.
żelazo (Fe) – 0,2 % wag.

20l,1000l

Forma : płynna