Flora Praszka Insektycydy - Flora Praszka

TeamViewer Portable.... Poczta - Flora....

Insektycydy

                           Insektycydy to środki chemiczne, których przeznaczeniem jest zwalczanie szkodników w uprawach rolnych. Regulacja i skuteczne wykluczenie szkodników z pól to gwarancja zapewnienia roślinom uprawnym optymalnych warunków rozwoju.

                            Szkodniki mogą stanowić ogromny problem w uprawach rolniczych. W przypadku zbóż mogą przyczynić się obniżenia potencjału plonowania od 2 do 20 dt/ha lub więcej. Aby dobrze dobrać środek ochrony roślin należy upewnić się, że wybrany produkt jest przeznaczony właśnie do zwalczania konkretnego agrofaga, z którym jest problem.

                            Substancja aktywna preparatu może przedostawać się do organizmu szkodnika przez okrywę ciała lub przez układ pokarmowy. Występują również środki oddziałujące na układ oddechowy owadów. Pod względem sposobu działania w roślinie, insektycydy mogą być powierzchniowe, czyli pozostają i działają na powierzchni rośliny oraz układowe, wnikające do wnętrza rośliny i wraz z sokami przemieszczane do wszystkich części roślin. Przedostając się do tkanek, stają się trucizną dla insektów żerujących na roślinie, nie zagrażając przy tym samej roślinie.

 

 

 

 

REKOMENDOWANE PRODUKTY:

 

» INSODEX 480EC                                         zdrowy rzepak, znaczny dochód

insodex

 

 

» PYRIFOS 480EC                                          żadnego szkodnika nie uświadczysz

» DELCAPS 050CS                                          sztuka walki ze szkodnikami

insektycyd

bezzdjecia

 Gatunkami najważniejszymi występującymi w okresie jesiennej wegetacji są:

bezzdjecia

lenie

mszyca

rolnica

śmietka

łokaś