PL

ASYSTENT+

SUBSTANCJA CZYNNA: modyfikowany polieterem trisiloksan i niejonowy zwilżacz

RODZAJ ŚRODKA: adiuwant

FORMULACJA: modyfikowany polieterem trisiloksan i niejonowy zwilżacz

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania

CECHY PRODUKTU

  • umożliwia idealne pokrycie cieczą opryskiwanych roślin nawet w bardzo zagęszczonym łanie
  • ułatwia i przyspiesza wnikanie substancji aktywnych do rośliny poprawia skuteczność preparatów nalistnych
  • zwiększa odporność na zmywanie
  • pozwala zmniejszyć koszty zabiegów ochrony roślin

dostępne opakowania

  • 0,25 l

  • 1 l

  • 5 l

O PRODUKCIE

Unikatowy preparat zwilżający, który zwiększa przyczepność oprysku i znacząco poprawia wnikanie pestycydów w głąb rośliny.

POLECANY DO
  • sulfonylomoczników
  • herbicydów totalnych opartych o glifosat
  • herbicydów opartych o sole słabych kwasów
  • fungicydów i insektycydów w sytuacjach, kiedy zależy nam na dobrym pokryciu cieczą opryskową
DAWKA

0,05–0,1 l/ha przy wydatku cieczy 200–300 l/ha

 

EFEKTY DZIAŁANIA

   Wpływ zabiegu T2 oraz łącznego stosowania fungicydu i adiuwantów na porażenie roślin septoriozą paskowaną liści i plon ziarna pszenicy.

   Wpływ adiuwantu Asystent+ na pokrycie cieczą roboczą opryskiwanej powierzchni.

 

ASYSTENT+

Film o produkcie

Punkty dystrybucji

Mapa Sklepów Kurka

Polecane produkty

AgrodoradztwoAgrodoradztwo

Po co używać adiuwantów?

Jak wskazuje łaciński źródłosłów (czasownik adiuvare oznacza „pomagać, wspierać”) adiuwanty to substancje pomocnicze znajdujące się w środkach ochrony roślin i/lub dodawane do nich, które poprzez zmianę właściwości fizycznych cieczy podnoszą skuteczność działania preparatów.

Co wpływa na skuteczność pestycydów?

Skuteczność pestycydów może ograniczać wiele czynników. Faktem jest, że dodanie adiuwantów do cieczy opryskowej może zmniejszych lub usunąć ich niekorzystne działanie na oprysk.

Dlaczego warto dodawać adiuwanty do zabiegów herbicydowych w kukurdyzy?

ADIUWANTY to pomocnicy skuteczności. Zwiększają siłę herbicydy i czynią oprysk bezpieczniejszym. Poznaj wyniki badań stosowania adiuwantów w uprawie kukurydzy.

Ochrona herbicydowa zbóż wiosną

Ochrona herbicydowa to bodaj najważniejszy element uprawy zbóż. Niezwalczone chwasty konkurują z rośliną uprawną o wodę, światło, składniki pokarmowe czy przestrzeń, zmniejszając plon. Do ochrony zbóż przed chwastami przedstawiamy 5 sprawdzonych technologii. Odpowiednio dobrane w zestawy wyselekcjonowane produkty zwalczą wszystkie uciążliwe chwasty i rozwiążą problemy każdego pola.

Ochrona fungicydowa rzepaku intensywna – 3 zabiegi wiosną

Intensywna ochrona rzepaku ozimego zakłada trzy zabiegi podczas wiosennej wegetacji. Technologia skierowana jest na plantacje, gdzie rzepak ozimy bardzo często uprawia się po sobie na tym samym polu, powodując duże zagrożenie ze strony patogenów powodujących choroby grzybowe.

Ochrona insektycydowa – kwitnienie i ochrona łuszczyn

Zapobieganie pojawienia się owadów szkodliwych na polach rzepaku w okresie kwitnienia oraz ochrona łuszczyn.

Sklejanie łuszczyn rzepaku i prawidłowy zbiór

Sklejanie łuszczyn zapobiega osypywaniu się cennego plonu, dosuszanie ułatwia prawidłowy zbiór.

Najgroźniejsze chwasty w uprawie buraków cukrowych

Problem chwastów dotyczy każdej uprawy. Poznajmy bliżej naszych nieprzyjaciół występujących w buraku cukrowym.

Fundamentum 700 WG - premiera roku 2019

Innowacyjny herbicyd do zbóż już w Chemirolu! Oprysk na chwasty skuteczny już w niskich temperaturach, z szerokim oknem zastosowania, zwalczający wszystkie chwasty dwuliścienne. Te cechy posiada najlepszy na polskim rynku ochrony upraw zbóż przed chwastami Fundamentum 700 WG.

Ochrona fungicydowa zbóż wiosną

Osiągnięcie wysokiego plonu zbóż dobrej jakości zależy w dużej mierze od ochrony zbóż przed grzybamo. Zwalczanie chorób w pszenicy i innych zbożach jest zwyczajnie koniecznością. Przypominamy optymalne terminy zabiegów ochrony funicydowej zbóż i rekomendujemy technologie ochrony przed grzybami złożone z dwóch i trzech zabiegów grzybobójczych

GWIAZDNICA POSPOLITA. Jak ją zwalczyć w zbożach?

Gwiazdnica zachwaszcza wszystkie rodzaje upraw. Ze względu na niewielkie rozmiary jest szkodliwa przede wszystkim we wczesnych fazach rozwojowych roślin uprawnych, choć przez fakt, że jest chwastem dość witalnym, potrafi rosnąć z duszą siłą i opanowywać uprawy zbóż. Udowodniono w badaniach, że gwiazdnica, konkurując z uprawą zbóż, może bardzo szybko pozbawić gleby azotu - a to znowuż może spowodować utratę nawet do 80% plonu. Jak chronić zboża przed gwiazdnicą? 

MAK POLNY - skuteczny oprysk

Chabry, maki i stokrotki… kto z nas nie potrafi tego zanucić. Jednak nie zawsze te rośliny mają miły i pozytywny wydźwięk jeżeli w grę wchodzą nasze uprawy.

OSTROŻEŃ POLNY. Czym skutecznie opryskać? Herbicydy zwalczające chwast w rzepaku, pszenicy, burakach

Ostrożeń polny to podstępny chwast, który rozmanaża się bardzo szybko poprzez wyrastanie nawet z małego fragmnetu korzenia pozostawionego w glebie. Pobiera ogromne ilości wody i składników pokarmowych, których w konsekwencji może zabraknąć naszym uprawą. 

TOBOŁKI POLNE. Natrętne chwasty – jak z nimi wygrać?

Tobołki polne są chwastem łatwo rozprzestrzeniającym się, występującym w całej Polsce. Szybko porastają nasze uprawy ale i szybko możemy je zlikwidować. Nie są uporczywe w zwalczaniu. Dostępny jest cały szereg preparatów wyniszczających tobołki polne. Przy wyborze kierujmy się rodzajem prowadzonej przez nas uprawy, zasobnością kieszeni i fazą wzrostu rośliny.