Flora Praszka Badania i rozwój - Flora Praszka

TeamViewer Portable.... Poczta - Flora....

Badania i rozwój

Jesienna regulacja wzrostu roślin

Najważniejszym okresem w uprawie rzepaku i zbóż jest jesień. W tym czasie uprawy ukorzeniają się, „budują plon” oraz przygotowuje do zimowania. W jaki sposób możemy regulować wzrost i rozwój rośliny jesienią ?

Czytaj więcej

REGENERACJA I WZMOCNIENIE ROŚLIN PO PRZYMROZKACH

image00414W ostatnich dniach pojawiły się znaczne spadki temperatury i opady śniegu z deszczem. Miejscami temperatura spadła nawet do -7°C i utrzymywała się przez kilka godzin. Przymrozki mogą negatywnie odbić się nie tylko na wschodzącym obecnie buraku cukrowym, ale również na rzepaku, który jest w fazie zielonego pąka oraz na zbożach ozimych, szczególnie jeżeli zostały wcześniej wykonane zabiegi herbicydowe. Prognozy pogody zapowiadają dalsze przymrozki i opady śniegu, które dodatkowo mogą uszkadzać rośliny i spotęgować negatywne skutki zastosowanych herbicydów w zbożach.

(więcej…)

Śmietka kapuściana

Od kilku czy kilkunastu dni słyszymy i obserwujemy, że śmietka kapuściana (a właściwie jej larwy) robi w rzepaku spore spustoszenie. Dzisiaj wspólnie z Michałem Arciszewskim – przedstawicielem Dolnego Śląska, zadaliśmy sobie trochę trudu, podjechaliśmy na plantację rzepaku i wykopaliśmy wszystkie rośliny rzepaku na 1 m2.

(więcej…)

O Nas

Nasi Doradcy na terenie województwa Dolnośląskiego, Opolskiego oraz Śląskiego prowadzą badania wraz z naszymi klientami mające na celu zwiększenie efektywności produkcji roślinnej gospodarstw oraz minimalizacje kosztów produkcji roślinnej. Pomagamy w odpowiednim doborze odmian materiału siewnego, nawozów i rekomendujemy dawki, terminy, zastosowanie substancji aktywnych zabiegów agrotechnicznych. (więcej…)