Flora Praszka Aminokwasy - czy działają? - Flora Praszka

TeamViewer Portable.... Poczta - Flora....

Aminokwasy – czy działają?

Aminokwasy – o tym, ostatnio jest bardzo głośno. W poście zamieszczonym na fb z 15.05.2018 r. nawiązała się dyskusja dot. działania aminokwasów oraz wątpliwości co do miejsca obranej próby. Dzięki uprzejmości Pana Marka – sprawcy całego zamieszania opiszemy całą sytuację, jaka wydarzyła się na gliwickich polach…

 

Pierwsza próba testowania aminokwasów

Nasz gospodarz, który na własną rękę podjął się przetestowania nowego rozwiązania – to Pan Marek Kaczmarczyk. Prowadzi gospodarstwo rolne pod Gliwicami o powierzchni 100 ha. Większość gruntów, bo aż 90%, to pola V klasy bonitacyjnej. W obecnym sezonie najbardziej dotkliwy u Pana Marka okazał się wiosenny brak wody. Pomimo późnego siewu nie stwierdzono problemów z przezimowaniem roślin. Obsada była zadowalająca, natomiast system korzeniowy wymagał – jak mówi Pan Marek: „wsparcia”. Żeby zaradzić temu problemowi Pan Marek Kaczmarczyk zastosował w pszenicy nawozy dolistne. Z makroelementów zastosowano fosfor i potas (Cropvit PK). Nie mogło też zabraknąć mikroelementów, w skład których wchodził cynk (FLOVITA CYNK EDTA). Standardowo do mieszaniny zbiornikowej użyłem siarczanu magnezu oraz dodatkowo w tym roku biostymulatora opartego na aminokwasach (Naturamin Plus) – wylicza Pan Marek.

.

Aminokwasy – jak się mieszają?

Pan Marek z entuzjazmem opowiada o tym jak wyglądało samo stosowanie, a następnie działanie aminokwasów na Jego polach. Aminokwasy zastosowałem po raz pierwszy. Jako że dotychczas nie miałem styczności z produktami, które byłyby oparte na aminokwasach, decyzję o zastosowaniu ich na moich polach podjąłem po oględzinach i doradztwie firmy Flora Praszka w osobie Pana Tomasza Matusiaka. Sam produkt był bezproblemowy w stosowaniu. Został dodany do zabiegu dokarmiania dolistnego.

.

Aminokwasy – jak wpływają na roślinę?

Efekt działania okazał się fenomenalny, sam rolnik nie szczędzi zachwytu: Po zastosowaniu aminokwasów pszenica względem kontroli jest bardziej zielona, wyrównana i posiada więcej ziaren. Największym zaskoczeniem było wyrównanie łanu oraz piękny zielony kolor zbóż.
Zapytałam Pana Marka o to, czy warto się przełamać i spróbować aminokwasy, które są oferowane przez firmę Flora Praszka. Odpowiedź była jednoznaczna: „Zachęcam, zachęcam i jeszcze raz zachęcam do stosowania aminokwasów! Ta próba okazała się bezcenna. Jestem przekonany do tego produktu i nie wyobrażam sobie moich plantacji bez stosowania aminokwasów w przyszłości”.

 

Z informacji z rynku wynika, że jeszcze wiele gospodarstw jest sceptycznych co do stosowania aminokwasów. Myślę, że warto wypróbować nasze propozycje u Państwa na polach. Może od razu nie na całym areale, ale dla próby chociażby na jakimś kawałku pola.

.

Zarówno Panu Markowi jak i Państwu życzymy dobrych zbiorów i mocno dodatniego bilansu ekonomicznego
Katarzyna Szponar, firma Flora